Huawei plánuje zkušební 5G mobilní internet na Světovém poháru v roce 2018
Matt Hanson vydáno 19.11.2014     Huawei a ruský operátor sítě MegaFon se spojili a vyvíjejí společně technologii 5G. Tu plánují zkušebně sputit
na Světovém mistrovství světa v Rusku 2018. To bude dva roky před tím než většina lidí očekává nastoupení 5G technologie pro širokou veřejnost.
     Dohoda mezi oběma společnostmi bude  ve společné spolupráci a sdílení pokroku na standardizaci technologie 5G, stejně jako spolupráce vyřešení, co je třeba udělat pro vytvoření sítě 5G.
     Zkušební plocha, která by měla vést k  5G zkouškám a testům v pilotní projektu s cílem, že do konce června 2017 bude vytvořena síť 5G, která bude k dispozici pro hosty na Světovém poháru v roce 2018.
     Dosažitelné cíle? Ryan Ding, prezident pro produkty a řešení Huawei, řekl: "pomocí MegaFon, jsme si jisti, o přeměně sci-fi služby 5G do 5G reality pro občany v Rusku a fotbalových fanoušků po celém světě, dva roky před průmyslovým spuštěním tohoto odvětví Odhaduje se, že plánovaný start 5G bude  od roku 2020 ".
Huawei a MegaFon nejsou jedinými podniky využívající nadcházející sportovní události jako cíl zavést 5G. Japonský operátor sítě NTT DoCoMo oznámil, že chce mít služby 5G funkční v čase roku 2020 -  olympijské hry ​​.
5G Hardware 5G Tarify
5G Mapa pokrytí