Samsung slaví - při rychlosti 100Km/h dosáhl na rychlost 7,5 Gbps
Publikováno 10.2014

     Mobilní sítě na celém světě zažívají rozmach tzv.LTE technologií. I u nás v ČR začíná 4G tzv. LTE  pokrývat velkou část území. 4G technologie se v ČR teprve rodí avšak ve světě vzniká  nová technologie 5G. Jak si na tomto poli vede firma Samsung?
     Kdy bude přesně spuštěn komerční provoz to je otázka. Zatím ani neexistuje žádné zařízení (telefon, modem, router), který by s touto novou sítí pracoval. Ti co dodávají telekomunikační technologie se snaží vývoj 5G sítí urychlit jak se dá. Na tomto poli jsou do vývoje zapojeny i celé státy. Samsung se nyní pochlubil, jaké rekordy na půdě 5G technolohie dosáhl v síti 5G na 28Ghz.
    Při stacionárním testu byla dosažena rychlost 7,5 Gb/s, což je 940 MB/s. Podobné rychlosti nejsou v České republice obvyklé ani u běžného kabelového připojení. Samsungu se také podařilo udržet rychlost 1,2 Gb/s (150 MB/s) ve vozidle jedoucím rychlostí 100 km/h.
    „Na těchto úspěších budeme dále stavět a rozvíjet pokročilé technologie, které přispívají ke standardu 5G. Kromě využití svého vlastního globálního výzkumu a vývoje budeme pokračovat ve spolupráci s ostatními lídry a vývojovými centry po celém světě. Ať už se bavíme o mobilních zařízeních, cloudu nebo internetu, poptávka po telekomunikačním standardu 5G a jeho podpůrných technologiích se bude i nadále zvyšovat,“ řekl ChangYeong Kim, ředitel DMC R&D centra v Samsung Electronics.
    Pokud by se podobné rychlosti dostaly do reálného nasazení, museli by mobilní operátoři značně přehodnotit FUP politiku. Některé datové balíčky byste vyčerpali za několik sekund.
5G Hardware 5G Tarify
5G Mapa pokrytí