Společnost Google koupila společnost Alpental. Ta se zabívá  5G bezdrátovou technologií.
Mark Sullivan Reporter Publikováno 20.června 2014 

     Všechny služby Google od dokumentů Google po YouTube jsou závislé na rychlém připojení k síti. To proto, aby správně fungovaly.  Proto má společnost Google zájem i o takové technologie, které urychlí bezdrátové komunikace.
To je důvod, proč vyhledávací gigant koupil malou 5G mobilní technologickou společnost s názvem Alpental Technologies.
     Dohoda byla skutečně provedena před několika týdny, ale Google se rozhodl, aby ji udrželi utajenou. Vyhledávací gigant neinformuje proč koupil tuto společnost a za jakým účelem..
     Google ale už mnohokrát v průběhu několika let učinil investice do síťových technologií. Jednou to byla investice do investoval do "optického vlákna", podruhé do Wi-fi technologií, dále do horkovzdušných balónů co přenáší internetový signál. Pak spustila vlastní síť poskytující internet spotřebitelům(Google Fiber). Takže není velkým překvapením, že Google znovu investuje do další generace mobilní technologie.
     Alpental (znamená "Alpine Valley" v němčině) byl spuštěn párem inženýrů p.Clearwirem, p.Michaelem Hartem a p.Petrem Gelbmanem. Hlavní dva vyvinuli vysokorychlostní síťové technologie, které běží na pásmu 60 GHz spektra.
     Toto pásmo spektra bylo použito pro připojení dvou budov od sebe vzdálených 1,6Km a to rychlostí až sedm gigibits (7Gb/sec)za sekundu. Hart a Gelbman jsou nyní zaměstnanci společnosti Google.
5G Hardware 5G Tarify
5G Mapa pokrytí